Výlety autem v okolí Jáchymova

Oberwiesenthal

Lázeňské město s plaveckými bazény a lyžařskými sjezdovkami. Lze navštívit letní sáňkařskou dráhu, svézt se historickým poštovním dostavníkem nebo vyzkoušet některou z lanovek na Fichtelberg – sedačkovou nebo kabinovou. Lákavá je také jízda parní úzkokolejkou spojující Oberwiesenthal a Cranzahl. (10 km)

Muzeum letecké bitvy nad Krušnými horami dne 11. 9. 1944

Kovářská – muzeum ukazuje pozadí letecké války, seznamuje s osudy letců a vše doplňují trosky letadel, fotografie a dobové dokumenty. (21 km)

Mědník a štola Marie Pomocné na Měděnci

V tomto městečku se od středověku těžily měděné rudy, díky tomu byl Měděnec povýšen na horní město. Těžba ve městě probíhala s přestávkami od roku 1449 až do roku 1992. Ve štole Marie Pomocné lze zažít nefalšovanou atmosféru středověkých dolů. Na vrcholu Mědníku (920 m n. m.) najdeme kapli Neposkvrněného početí Panny Marie. (23 km)

Karlovy Vary

Lázeňské město, termální minerální prameny, město romantické architektury a kolonád, nejvydatnější pramen Vřídlo tryská do výše 15 metrů Nalezneme zde nepřeberné množství turistických cílů, vyhlídky i muzea a galerie. (23 km)

Dřevěný most Radošov

Historicky cenný dřevěný krytý most je kulturní památkou. Leží na prastaré sedlecké stezce, jíž od středověku využívali kupci a také středověké válečné výpravy. (26km)

Hrad a město Loket

Západočeské městečko s bohatou historií vzniklo ve 13.století. Kromě hradu stojí za zmínku např. radnice, sloup Nejsvětější trojice nebo loketský amfiteátr, kde se v létě konají koncerty i divadelní představení. (33 km)

Zámek Schwarzenberg

Založen ve 12.století jako středověký hrad, po staletí stavebně upravován. Nalezneme zde sbírky města Schwarzenberg – zámečnické práce, cínové nádobí a krušnohorské umění. Ve městě nalezneme také železniční muzeum. (33 km)

Zámek Klášterec nad Ohří a Lázně Evženie

Zámek ukazuje historii českého porcelánu od konce 18.století dodnes. Pod kostelem hrobka rodu Thun Hohenstein. Kolem zámku se rozkládá krásný anglický park. Klášterec se také stal nově lázeňským městem otevřením lázní Evženie, kde vyvěrá stejnojmenný pramen. Aquapark. (39 km)

Bečov nad Teplou

Původní hrad z přelomu 13. a 14. století, v 18. století přistavěn zámek. Tato pamětihodnost ukrývá vzácný románský relikviář Sv. Maura. Další zajímavostí je naučná stezka „Šibeniční vrch“ nebo muzeum motocyklů a hraček. V okolí CHKO Slavkovský les. (46 km)

Katova ulička, Kadaň

Tato nejužší ulice v Čechách (66,1cm v nejužším místě) o délce 51m spojuje Staré Město se špitálským předměstím. Vznikla na počátku 14. století. Katova ulička byla ve středu 9. května 2007 zapsána do České knihy rekordů jako nejužší ulice v České republice. Kadaň byla královským městem a proto měla důmyslný systém hradeb i vodní příkop. (46 km)

 

Online rezervace

nebo volejte: + 420 601 170 027

Aktuální počasí

Jáchymov


teplota °C
vlhkost %
vítr: