ZIMA - Ski areál Klínovec

SKIAREÁL KLÍNOVEC nabízí nejlepší podmínky pro lyžování a snowboarding v Krušných horách. Náš penzion se nachází v těsné blízkosti skiareálu. Od zimní sezony 2014/15 je v provozu nejmodernější a nejdelší čtyřsedačková lanovka v Krušných horách a nová 3km dlouhá červená sjezdovka alpských parametrů. Od spodní stanice této lanovky, je náš penzion vzdálený pouhý 1 km. 
Ve SKIAREÁLU KLÍNOVEC jsou pro návštěvníky připraveny čtyři lanové dráhy a sedm vleků. Jedna z lanovek je super moderní čtyř sedačková lanovka s oranžovou ochrannou „bublinou“. Tato lanovka přepraví 2400 osob za hodinu a její cesta na vrchol trvá pouhých 4 a půl minuty.
I na snowboardisty je areál připraven. Ve spodní části areálu je k dispozici kvalitní snowpark s překážkami a skoky, ale hlavně U-rampa FIS Superpipe, které splňuje všechny světové parametry.
Díky propojení SKIAREÁLU KLÍNOVEC se sousedním Oberwiesenthalem do Skiregionu Fichtelberg–Klínovec, na lyžaře čeká od dvoudenních skipasů 27 km sjezdovek, 6 lanových drah a 10 vleků.
Pro děti areál nabízí dětský skipark, kde je možnost najmout si zkušeného instruktora či hlídání. Samozřejmostí jsou v areálu parkoviště zdarma, půjčovny lyží, lyžařské školy, občerstvení a ubytovací kapacity.
Sjezdové tratě

6x lehká (celkem 4350 m)
4x středně těžká (celkem 5250 m)
1x těžká (700 m)
Lanovky a vleky
2x sedačková lanovka
9x vlek
1x dětský vlek

Celková kapacita 8050 osob/hod

Provozní doba

denně 9:00 - 21:00

Klínovec

Klínovec (1244 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Krušných hor, a tyčí se nedaleko hraničního přechodu Boží Dar a lázní Jáchymov. Z vrcholu lze za zvlášť dobré viditelnosti zahlédnout dokonce Sněžku, šumavský Javor, Říp či pražský Petřín. Na vrchol Klínovce vede lanová dráha z Jáchymova. Na svazích se nachází velké množství sjezdovek a vleků.

Na Klínovci stojí telekomunikační věž, turistická chata a také zděná rozhledna, která nyní po mnoha letech chátrání prochází rekonstrukcí.

Rozcestí červené turistické značky. Nachází se na křižovatce lesních cest. Je zde krásný výhled na Dlouhé Stráně. Červená značka zde vede na Švýcárnu a na druhou stranu pak na Červenohorské sedlo. Dostupné pěšky, horské kolo

 

Online rezervace

nebo volejte: + 420 601 170 027

Aktuální počasí

Jáchymov


teplota °C
vlhkost %
vítr: