Zimní aktivity v okolí Jáchymova

Ski areál Klínovec

Ski areál Klínovec – největší lyžařské centrum v Krušných horách nabízí 10 km sjezdových tratí a díky systému umělého zasněžívání garantuje výborné lyžařské podmínky během celé zimní sezony. Dále je k dispozici 35 km upravovaných běžeckých tratí, U-rampa, snowpark, miniareál pro malé začínající lyžaře s vlekem zdarma, 2 půjčovny lyží, ski servisy, bufety a restaurace a řada dalších služeb.

Více informací najdete na http://www.klinovec.cz nebo zde

Ski areál Fichtelberg

Lyžařské centrum nedaleko Klínovce, celková délka sjezdovek 18 km, nejstarší visutá lanovka v Německu z roku 1924.

Více informací najdete na http://www.fichtelberg-ski.de/

Ski areál Jáchymov střed

3 sjezdovky (700m, 900m, 1200m), vlek kotva 700m, parkování zdarma

Více informací najdete na http://www.jachymovstred.cz/

Ski areál Novako Boží Dar

Nachází se v nadmořské výšce 1024 m.n.m. v centru obce. Tento svah se dvěma vleky (300m a 220m) je vhodný hlavně pro rodiny s dětmi a začátečníky. Najdeme zde také půjčovnu lyží a snowboardů, lyžařskou školu, dětské lyžařské hřiště, občerstvení a prodejnu lyžařského oblečení. Oblíbenou atrakcí je snowtubing – jízda na nafukovacích duších.

Více informací najdete na http://www.novako-ski.cz

Ski areál Neklid Boží Dar

Najdeme v těsném sousedství Božího Daru, je zde 6 lyžařských vleků (300 – 1000 m), sjezdovky jsou středně obtížné a částečně zasněžované. Dvě ze sjezdovek jsou osvětlené. Pro snowboardisty je vybudován snowpark „VEHICLE NITRO SNOW PARK NEKLID“.

Více informací najdete na http://www.neklidsnow.com/

Ski areál Náprava Nové Město

Nabízí sedm sjezdovek různé obtížnosti v délce 4 km, sjezdovky jsou uměle zasněžované, 3 lyžařské vleky POMA, noční lyžování, parkování zdarma, lyžařská škola

Ski areál Nad nádražím Pernink

Sjezdovka v délce 560 m je nejdelší v obci, parkování 100 m od vleku, občerstvení přímo v areálu

Více informací najdete na http://www.ski-pernink.cz/

Ski areál Pod nádražím Pernink

Najdeme jej 500 m od obce Pernink, nabízí dětský areál s vlekem, 3 lyžařské vleky (250 m, 300 m, 700 m), umělé zasněžívání, večerní lyžování, lyžařskou školu, občerstvení.

Více informací najdete na http://www.pernink.info/

Ski areál Abertamy

Sjezdovka pro méně náročné lyžaře a snowboardisty. Parkování zdarma u vleku, občerstvení po celý den. Na rok 2008 se při dostatečném zájmu plánuje otevření lyžařské školy.

Více informací najdete na www.skiareal-abertamy.cz

Ski Nové Hamry

Jedná se o čtyři lyžařské vleky a jeden dětský vlek přímo v obci. V případě dobrých sněhových podmínek se každý večer koná večerní lyžování.

Více informací najdete na http://www.skihamry.cz/

Ski areál Merklín

8 km od Mariánské, jedná se o malé lyžařské středisko s jedním vlekem a jedním dětským vlekem, občerstvení v místě, lyžařská škola, večerní lyžování

http://www.obec-merklin.cz/

Běžecké lyžování

Pro milovníky tohoto druhu sportu je v okolí Božího Daru síť udržovaných běžeckých stop pro veřejnost o celkové délce přesahující 55km. Většina tras je upravována pro klasický způsob běhu, pro bruslení je připraven jeden 7 km dlouhý okruh. Přes západní Krušné hory vedou také dvě lyžařské magistrály, které se napojují na trasy německé.

Více informací najdete na http://www.kr-karlovarsky.cz/Turisticky/lyzovani/bezky/BDar.htm

 

Online rezervace

nebo volejte: + 420 601 170 027

Aktuální počasí

Jáchymov


teplota °C
vlhkost %
vítr: